Open Classes

Aj ty sa rád hýbeš a tancuješ?

 

Rád by si do svojho voľného času pridal zaujímavé cvičenie a tanec, len na to nemáš dostatok času a priestoru?
Máme pre teba riešenie.
Vyber si z našej ponuky otvorených hodín a určite si prídeš na svoje.

Contemporary

Contemporary forms

Experimental Dance

Commercial

Vogue

Balet

Flow yoga

Handstand

Gymnastika

CONTEMPORARY

 
Otvorené hodiny Contemporary budú pod taktovkou našich 4 skvelých lektorov – Katky, Viky, Lus a Miňa. Každý z nich má svoj vlastný osobitý štýl tvorby a preto sa na ich hodinách rozhodne nudiť nebudeš. Súčasťou hodín je kvalitný warm up zameraný na rozohriatie celého tela, vybudovanie sily a flexibility, zároveň na osvojenie základných princípov súčasného a moderného tanca. Vrámci hodín sa taktiež zoznámiš s floor work, improvizáciou a partneringom. Posledná časť hodiny je venovaná choreografii/pohybovej variácii, ktorá je zameraná na muzikalitu, presnosť, špecifickú pohybovú kvalitu, koordináciu a pohybovú pamäť. Neoddeliteľnou súčasťou hodiny sú emócie a vlastné precítenie, ktoré do každého pohybu vnášajú osobitú kvalitu a hĺbku.
Príd si k nám užiť hodiny CONTEMPORARY každý utorok a piatok o 17:30!

CONTEMPORARY​

Na hodinách sa budeme venovať najmä princípom súčasného tanca, improvizácii a objavovaniu vlastného pohybového prejavu. Spoločne budeme budovať vnútornú telesnú silu a stabilitu, vďaka ktorým bude naše telo pripravené ako na výbušnosť, tak aj jemnosť a ľahkosť pohybu. V tanečných variáciách sa zameriame na presnosť rytmu, dynamické zmeny, ale hlavne rozvoj individuálnej interpretácie akéhokoľvek tanca. Jediné, čo budeš na mojej hodine potrebovať potrebovať, je voda a odvaha bližšie spoznať samého seba. 

Teším sa na teba vždy v pondelok o 9:00!

PAULI

FLOW YOGA

 
Yoga sa v súčasnosti stáva neoddeliteľnou súčasťou života veľkého množstva ľudí. Prínáša do nášho uponáhľaného života chvíle pokoja, uvoľnenia a spomalenia. Chvíle, keď sa môžeš venovať sám sebe. 
Flow yoga je špecifický druh jogy, ktorej cieľom je tvorba sekvencií, zostavy a „choreografie“. Jednotlivé pozície môžu byť tvorené v rytme dychu alebo dlhšou výdržou v pozícii. Počas celej hodiny dych určuje teplotu tela, upokojuje srdce a prehlbuje koncentráciu mysle. Na každej hodine precítiš, ako sa prečisťuje telo a myseľ, ako sa uvoľnuje napätie a stres, ako dokážeš lepšie spracovať svoje emócie a prežívať prítomný okamih. Pocítiš vďaku za každú chvíľu, pohyb a nádych.
Príď sa aj ty správne naštartovať pred prácou na rannú hodiny jogy s lektorkou Miou, každý utorok o 7:00! Alebo nazbierať energiu na celý pracovný týždeň na našu nedeľnú večernú jogu o 17:30! NAMASTE

CONTEMPORARY FORMS

Otvorená hodina Contemporary Forms je zameraná na rozvoj pohybových zručností v oblasti súčasného tanca. Rozvíja najmä fyzickú silu, mobilitu tela, koordináciu, rýchlosť, výbušnosť a tiež plynulosť, ladnosť a ľahkosť v tanci. Učí pracovať s energiou prostredníctvom funkčných mechanizmov využívaných v pohybe. Hodina buduje vedomé vnímanie a citlivú prácu s telom cez vlastný zážitok prostredníctvom špecifických cvičení a zadaní. Obsahová štruktúra tréningu je veľmi pestrá, zameriava sa na prácu tela s podlahou – floorwork, na špecifické pohybové elementy využívané v účasnom tanci – roly, uzly, sklzy, obrátené polohy, špirály, pády, vynesenia. Rovnako ponecháva priestor voľnejšej otvorenejšej šktruktúre zameranej na objavovanie podporenej improvizáciou, prácou vo dvojiciach a v skupinách. Záverečná pohybová fráza vytvára priestor pre overenie nadobudnutých zručností v širších súvislostiach,necháva priestor vvyniknúť vlastnej interpretácii v adaptácii s hudbou.
Príd si aj ty vyskúšať naše ranné hodiny Contemporary forms so skvelou lektorou Katkou. Každú stredu o 9:00!

BALET

 
Otvorená hodina baletu/klasického tanca je určená pre všetkých, ktorí už majú zvládnuté základy tejto techniky. Tréning sa skladá z cvičení pri tyči a v priestore. Zameriava sa na osvojenie port de bras (elegantné, ladné pohyby horných končatín), rozcvičenie všetkých svalových skupín, na prácu s rozsahom/flexibilitu dolných končatín, na zdokonaľovanie techniky rotácie (pirouettes) a techniky malých a veľkých skokov. Na hodine s Maťkou si precvičíš nielen telo, ale i mozog 
Hodiny baletu sú u nás každý utorok o 19:30! 

COMMERCIAL

 
Otvorená hodina je určená pre všetkých, ktorí sa chcú zabaviť tancom. Spolu s lektormi Miňom a Radkou si zatancuješ na doskách svetoznámych divadiel alebo vo videoklipoch najznámejších spevákov. Naučíš sa, ako sa dajú tancom vyjadriť emócie alebo prerozprávať príbeh. Je jedno či si skúsený tanečník, alebo začiatočník. Jediné, čo potrebuješ je chuť sa zabaviť a do nitky spotiť 
Tešíme sa na teba každú sobotu o 17:30!

VOGUE

 
VOGUE nie je len tanec, ale aj kuktúra a životný štýl. Je súčasťou ballroom scény a vznikol z módneho časopisu, ktorý nesie rovnaký názov. Používa typické prvky ako sú pózy, chôdza, špecifické pohyby rúk a iné. Komerčne bol spopularizovaný najmä vďaka Madonne a jej hitu z 90.tich rokov. Lektorka @veronika.prielozna je súčasťou prvého československého house a prevedie ťa cez old way, new way a vogue femme. Otvorená hodina je vhodná pre začiatočníkov aj pokročilých a najmä pre všetkých, ktorí si chcú nie len zatancovať, ale aj vyzerať a cítiť sa dobre. Nahoď si svoj fashion outfit a vidíme sa vždy v nedeľu o 19!

HANDSTAND

 
Poznáš niekoho vo svojom okolí, kto „stojkuje“? Aj ty by si sa chcel naučíť stáť na rukách a ešte si to aj užívať? Tejto skvelej záľube v dnešnej dobe podlieha čoraz viac ľudí. A my ti prinášame možnosť, ako sa to naučiť pod vedením našej skúsenej lektorky Luc 
Otvorená hodina je pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť stáť na rukách. Hodina je zameraná na správnu techniku stojky a jej rôznych variácií v statickej aj pohyblivej forme, ktorej budú predchádzať stabilizačné, silové a mobilizačné prípravné cvičenia. 
Pýtaš sa prečo stojkovať? Odpoveď je veľmi jednoduchá: Stojka na rukách posilňuje svaly stabilizačného systému, podporuje správne svalové prepojenia, zlepšuje držanie tela a koncetráciu, koordináciu svalov, stimuluje lymfatický systém, uvoľnuje stres a napätie.
Takže už nehľadaj výhovorky a pridaj sa k nám aj ty, každú stredu ráno o 7:00!

EXPERIMENTAL DANCE

Aj ty rád experimentuješ, skúšaš nové veci a zachádzaš za hranice svojich možností?
Práve pre teba otvárame, ako prvý na Slovensku, pravidelné hodiny EXPERIMENTAL DANCE. Spolu s lektorkou Martou  budeš pomocou rôznych špecifických zadaní objavovať svoj vlastný pohyb a rozširovať hranice svojho tanečného JA. Po absolvovaní týchto hodín ti môžeme sľúbiť, že sa už nikdy nebudeš nudiť opakovaním rovnakých pohybových vzorcov a naviac vieš získané pohybové koncepty aplikovať v akomkoľvek tanečnom štýle. Nezáleží na tom, na akej tanečnej úrovni sa nachádzaš. Ak si pripravení na budovanie svojej vlastnej pohybovej osobnosti, si kreatívny a rád objavuješ, neváhaj a pridaj sa k nám každý piatok o 19:00! 

GYMNASTIKA

 
Gymnastika je skvelým prostriedkom na získanie kondície, sily, flexibility a obratnosti. Ak máš rád výzvy, lietanie vzduchom a prekonávanie samého seba, tak je táto hodina určená práve pre teba!
Úvodná časť hodiny sa zameriava na rozvoj sily celého tela posilňovacími a spevňovacími cvičeniami, na rozvoj flexibility dynamickou aj statickou formou, rovnováhy a koordinácie. Všetky získané poznatky sa aplikujú do druhej časti hodiny – výučby a zdokonaľovania jednotlivých gymnastických prvkov. 
Ak ťa lákajú premety, saltá alebo radšej stojkuješ, či túžiš vedieť šnúru či rožtep, určite si na tejto hodine prídeš na svoje.